Fotowoltaika Poznań - panele fotowoltaiczne Wielkopolska

  • Start
  • Instalacje fotowoltaiczne Poznań - montaż

Instalacje fotowoltaiczne to jedne z najpopularniejszych źródeł odnawialnych na świecie, jakie proponuje nam teraz rynek. Coraz więcej firm, gospodarstw domowych i Klientów indywidualnych z Poznania decyduje się na montaż paneli solarnych z tego względu, że fotowoltaika to bardzo opłacalna inwestycja, która zwróci się w zaledwie kilka lat. W ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne zaczęły odgrywać szczególną rolę w polityce energetycznej naszego kraju, co znajduje swoje odzwierciedlenie w kolejnych edycjach programów dofinansowania do inwestowania w odnawialne źródła energii. Dzięki dopłatom, ulgom podatkowym czy atrakcyjnym kredytom fotowoltaika dziś jest na wyciągnięcie ręki niezależnie od zasobności portfela. Zapraszamy Klientów z Poznania i okolic do zapoznania się ze szczegółami oferty naszej firmy.

Instalacje fotowoltaiczne — Poznań i okolice

Czym są instalacje fotowoltaiczne? Są to zespoły urządzeń bazujących na wykorzystaniu promieni słonecznych do generowania energii elektrycznej. Energię, którą uzyskamy za pomocą podstawowego elementu naszej instalacji fotowoltaicznej, czyli paneli słonecznych, możemy wykorzystywać do wszystkiego. Ogrzejemy przy jej użyciu pomieszczenia, zasilimy urządzenia elektryczne oraz podgrzejemy wodę. Instalacje fotowoltaiczne w żadnym stopniu nie szkodzą środowisku naturalnemu, natomiast należy pamiętać o rozsądnym gospodarowaniu zużytymi elementami. Rozważając inwestycję w fotowoltaikę dla domu lub firmy w Poznaniu, warto pamiętać, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na ich montaż. Korzystając z takiej możliwości, można liczyć na zwrot inwestycji już w ciągu 6-7 lat od rozpoczęcia użytkowania paneli słonecznych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu

Panele słoneczne są wytwarzane z krzemu, selenu oraz germanu, montowane na dachach budynków firmowych, domów prywatnych lub na gruncie. Krzem odgrywa bardzo istotną rolę w działaniu paneli PV, ponieważ ma na swojej ostatniej powłoce cztery elektrony walencyjne odpowiadające za zjawisko fotoemisji. Łącząc krzem z selenem, uzyskujemy większą liczbę elektronów. Im liczba elektronów jest większa, tym osiągamy silniejsze zjawisko fotoemisji.

Czy panele fotowoltaiczne są wydajne?

Efektywność po zainstalowaniu fotowoltaiki tak naprawdę jest zależna od poziomu światła słonecznego, które będzie padało na panele. Unikamy zacienionych miejsc, staramy się montować ogniwa po stronie południowej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma możliwości zamontowania ich w bardziej słonecznym miejscu, to zakładamy specjalne wysięgniki. Zamontowane na około 1,25-2,5 metra wysokości pomogą zwiększyć efektywność pobierania promieni słonecznych.

Formalności i pozwolenia związane z mikroinstalacją fotowoltaiczną

Nie ma potrzeby ubiegania się o jakiekolwiek pozwolenie na montaż instalacji fotowoltaicznej, jeżeli jej moc nie przekracza 50 kWp. Natomiast jeśli mieścimy się w przedziale 50-150 kWp, konieczne jest załatwienie pewnego zakresu formalności. Nie potrzebujemy co prawda pozwolenia na budowę, ale realizacja inwestycji nie będzie możliwa bez:

  • wypisy wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jeśli chcemy zastosować montaż gruntowy,
  • uzyskania przez inwestora warunków przyłączenia do sieci,
  • ustalenia szczegółów z rzeczoznawcą ppoż,
  • zgłoszenia w najbliższej komendzie Państwowej Straży Pożarnej,
  • ustalenia z siecią dystrybucyjną projektu technicznego,
  • przeprowadzenia odbiorów,
  • dokonania w Urzędzie Regulacji Energetyki wpisu do rejestru małych wytwórców.

Jeżeli chcemy być samowystarczalni i niezależni od cen energii, a tym samym nie uczestniczyć w jej dystrybucji, możemy wyposażyć instalację fotowoltaiczną w magazyn energii. To swojego rodzaju akumulator, który gromadzi wygenerowany prąd z fotowoltaiki, by można było go wykorzystać wtedy, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze.

Panele fotowoltaiczne: Wielkopolska

Aby korzystać do woli z prądu wytworzonego przez panele słoneczne, niezbędny jest inwerter solarny (znany też jako falownik). Montaż instalacji fotowoltaicznej nie zmusza do zmiany instalacji elektrycznej w domu, ale mogą być konieczne prace modernizacyjne, aby dostosować starą instalację do nowych jej elementów. Dzięki temu w swoim domu w Poznaniu lub innej miejscowości w Wielkopolsce możesz korzystać z domowych urządzeń, które zasilać będzie fotowoltaika.

Formalności i pozwolenia związane z mikroinstalacją fotowoltaiczną

Chcesz zdecydować się na instalację fotowoltaiczną, ale nie wiesz, gdzie się z tym udać? Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Mamy duże doświadczenie w branży elektrotechnicznej. Wyróżniamy się profesjonalizmem, precyzją i pasją, którą wkładamy w wykonywane przez nas usługi. Wykonujemy montaż paneli fotowoltaicznych ze wszystkimi czynnościami przygotowawczymi. W ofercie znajdują się również inne usługi z zakresu elektryki i fotowoltaiki. Siedziba naszej firmy mieści się w Jarotkach w powiecie słupeckim, natomiast nie ograniczamy się wyłącznie do najbliższej okolicy — realizujemy zlecenia na terenie całej Wielkopolski, w tym również w Poznaniu. Zapraszamy!