Instalacje fotowoltaiczne Poznań - montaż

  • Start
  • Instalacje fotowoltaiczne Poznań - montaż

Instalacje fotowoltaiczne (Poznań) to jedne z najpopularniejszych źródeł odnawialnych na świecie, jakie proponuje nam teraz rynek. Coraz więcej firm i gospodarstw domowych decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu, z tego względu, że jest to naprawdę bardzo opłacalna inwestycja, która zwróci się w zaledwie kilka lat. W ostatnich latach fotowoltaika zaczęła odgrywać bardzo szczególną rolę w polityce energetycznej naszego kraju.

Instalacje fotowoltaiczne Poznań

Czym jest fotowoltaika i instalacja fotowoltaiczna? Jest to zespół urządzeń bazujący na wykorzystaniu promieni słonecznych, do tworzenia energii elektrycznej. Energię, którą uzyskamy za pomocą podstawowego elementu naszej instalacji fotowoltaicznej z poznania, czyli paneli słonecznych, możemy wykorzystywać do wszystkiego. Ogrzejemy przy jej użyciu pomieszczenia, zasilimy urządzenia elektryczne oraz podgrzejemy wodę. Instalacje fotowoltaiczne Poznań w żadnym stopniu nie szkodzą środowisku, ponieważ są w całości energią odnawialną.

Podczas decydowania się na panele słoneczne warto pamiętać, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na ich montaż. Korzystając z takiej możliwości, można liczyć na zwrot inwestycji już w ciągu 6 -7 lat od rozpoczęcia użytkowania paneli słonecznych.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Poznań

Panele słoneczne są wytwarzane z krzemu, selenu oraz germanu, montowane na dachach budynków firmowych, domów prywatnych lub w gruncie. Krzem odgrywa bardzo istotną rolę w działaniu paneli PV, ponieważ ma na swojej ostatniej powłoce cztery elektrony walencyjne, odpowiadające za zjawisko fotoemisji. Łącząc krzem z selenem, uzyskujemy większą liczbę elektronów. Im liczba elektronów jest większa, tym osiągamy silniejsze zjawisko fotoemisji.

Efektywność po instalacji fotowoltaiki (Poznań) tak naprawdę jest zależny od poziomu światła, które będzie padało na panele słoneczne. Unikamy zacienionego miejsca. Jeżeli jednak nie ma możliwości zamontowania ich w bardziej słonecznym miejscu, to montujemy wysięgniki. Zamontowane na około 1,25 - 2,5 metra wysokości pomogą zwiększyć efektywność pobierania promieni słonecznych.

Nie ma żadnego wymaganego pozwolenia na zamontaż instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu, jeśli ich moc nie przekracza 50 kW. Aby korzystać do woli z prądu wytworzonego przez panele słoneczne, niezbędne jest urządzenie noszące nazwę inwerter solarny lub znane też jako falownik. Montaż instalacji fotowoltaicznych Poznań nie zmusza do zmiany instalacji elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna zostaje podłączona do urządzeń, które były posiadamy już w domu.

Elektrotechnik Tymoteusz Wygocki

Chcesz zdecydować się na instalację fotowoltaiczną, ale nie wiesz, gdzie się z tym udać? Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy. Posiadamy duże doświadczenie w branży elektrotechnicznej. Wyróżniamy się profesjonalizmem, precyzją i pasją, którą wkładamy w wykonywane przez nas usługi. Wykonujemy montaże instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu i okolicach. W naszej ofercie znajdują się również inne usługi z zakresu instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych.